RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Kā samazināt augstu asinsspiedienu - 6 Soļi, lai tiktu galā ar tā cēloņiem.

Kategorijā: Kā uzlabot savu veselību

Hroniski paaugstināts asinsspiediens ir problēma, kuru piedzīvos katrs trešais Latvijas iedzīvotājs, vai pat gandrīz katrs otrais balstoties uz ekspertu viedokļiem. 


95% gadījumu tā ir primārā arteriālā hipertensija - augsts asinsspiediens bez konkrēta cēloņa. 


Nezinot cēloni, to nav iespējams izārstēt, to var tikai kontrolēt. Dzert zāles, lai normalizētu asinsspiedienu, ir daudz labāka izvēle kā ļaut tam būt hroniski paaugstinātam, bet cēlonis joprojām nav novērsts. Tāpēc laikam ritot ir jāpalielina zāļu deva, vai jādzer spēcīgākas zāles. 


Ja nepieciešams palielināt zāļu devu, vai jālieto spēcīgākas zāles, kļūst skaidrs, ka apakšējā problēma progresē un zāles kontrolē simptomu - hipertensiju, nevis ārstē cēloni.  Cēlonis, kas izraisa paaugstinātu asinsspiedienu joprojām progresē, par spīti savaldītam asinsspiedienam.


Protams, ir svarīgi lietot medikamentus, ja tie ir nepieciešami! Svarīgi ir arī atcerēties, ka medikamenti neārstē šo problēmu un ja nekas nemainīsies ikdienā, tad veselība turpinās pasliktināties. 


Gandrīz visi ir dzirdējuši, ka paaugstināts asinsspiediens ir "dzīvesveida" slimība - pārāk resns, pārāk mazkustīgs, pārāk uztraukts, un lieto pārāk daudz sāli.  Šiem faktoriem ir ļoti minimāla loma asinsspiediena kontrolēšanā, salīdzinot ar uzturu. To apstiprina pētījumi un arī mani klientu pieredzes, kas vērsušies pie manis ar šādu problēmu un vēl nezaudējot pārāk daudz svara, nemainot fiziskās aktivitātes un, nemainot sāls saturu uzturā citreiz spēj pat pilnībā normalizēt savu asinsspiedienu dažu nedēļu laikā un ar ārsta atļauju pārtraukt lietot savus medikamentus pat 69 gadu vecumā.


Paaugstināta asinsspiediena cēloņi slēpjas uzturā, veicot nestandarta izmaiņas uzturā ir iespējams arī potenciāli atbrīvoties no augsta asinspiediena. 

6 praktiski soļi, lai dabīgi tiktu galā ar paaugstinātu asinsspiedienu 

Izslēdz no uztura fruktozi, lai strādātu ar paaugstināta asinsspiediena cēloņiem


Fruktoze, jeb augļu cukurs ir diezgan karsts temats, jo tehniski tā nav kaitīga organismam. Ir ļoti liela atšķirība, vai tā tiek uzņemta no augļiem, vai saldumiem, kā arī kādos daudzumos tā tiek uzņemta neatkarīgi no avota. 


Pie paaugstināta asinsspiediena, spēles noteikumi mainās, un fruktoze kļūst par ko tādu, no kā ir jāizvairās. 
Fruktoze tiešā veidā nepaceļ asinsspiedienu, bet tā pasliktina pārējos faktorus, kas izraisa paaugstinātu asinsspiedienu. Ja galamērķis ir sakārtot veselību, tad fruktoze ir jāizslēdz no uztura, neatkarīgi no tās avota.

 
Fruktoze ir pirmais domino kauliņš 5 faktoriem, kas pie turpmākas reakcijas paaugstina asinsspiedienu. [1] Zemāk redzamajā attēlā esmu attēlojis trīs no tiem. 

Fruktozes Faktors #1: 


Fruktoze tiešā veidā nepaceļ insulīna līmeni, taču tā lielos apjomos bojā citus procesus, kas noved pie paaugstināta insulīna līmeņa. [2] Ar laiku izveidojas hiperinsulēmija, jeb insulīna līmenis asinīs ir hroniski paaugstināts, kas pasliktina jūtīgumu pret insulīnu, kas ar laiku noved pie aizvien spēcīgākas insulīna rezistences, kas savukārt palielina vajadzīgo insulīna daudzumu asinīs, lai tas spētu izdarīt savu darbu. 


Insulīna rezistence ne tikai noved pie paaugstināta asinsspiediena, bet arī paaugstina risku nopelnīt 2. Tipa diabētu un citas mūsdienu veselības problēmas. 


Es par to sarakstīju veselu rakstu.

Fruktozes Faktors #2: 


Hipterleptinēmija, jeb stāvoklis, kad leptīns  ir hroniski paaugstināts. Leptīns ir viens no hormoniem, kas ir atbildīgs par sāta sajūtu. Ja organismā kāds no hormoniem ir hroniski paaugstināts, tas nozīmē, ka vajadzīgie receptori nereaģē uz attiecīgo hormonu un organisms ir spiests palielināt hormona koncentrāciju asinīs, lai receptori spētu uztver šo signālu.


Ja leptīna receptori nereaģē uz leptīna signālu, tas noved pie konstantas ēstgribas un ēšanas vairāk, nekā tas ir vajadzīgs. Kas noved pie aptaukošanās, kas turpina radīt šīs pašas problēmas. Hiperleptinēmija un hiperinsulinēmija stimulē simpātisko nervu sistēmu, kas caur tās procesiem, liek organismam paturēt vairāk sāli, kas pieprasa vairāk šķidruma organismā, kas neizbēgami paaugstina asinsspiedienu.  

Fruktozes Faktors #3:


Fruktoze arī samazina adenozīntrifosfāta (ATF) līmeni organismā [3], kas ir pamatviela, teju visiem enerģijas procesiem organismā. Tas savukārt noved pie samazināta Slāpekļa (II) oksīda (NO) organismā, kas ir atbildīgs arī par asinsvadu tonusu, kas noved pie paaugstināta asinsspiediena.  


Pastāv vēl veidi kā fruktoze negatīvi ietekmē mūsu organismu pārāk lielos daudzumos, kurus mācētu saprotamā valodā izstāstīt kāds profesionālis, kas šo jomu pārzina perfekti. Mums arī nav jāzina visi bioķīmiskie nosaukumi, tas ko mēs varam secināt ir tas, ka fruktoze var ļoti negatīvi ietekmēt asinsspiedienu. 


Tāpēc ir svarīgi to izslēgt no uztura, ja ir paaugstināts asinsspiediens. 

Kā samazināt fruktozi uzturā:

Atceries, nav tādas lietas, kā pārāk maz fruktozes.  Mazāk IR labāk.

Balstoties uz pētījumiem, mums vajadzētu uzņemt aptuveni 10 - 15g fruktozes dienā. (Kas ir 1 liels ābols), atceries, ka dabīgais cukurs atrodas arī visus dārzeņos, nelielos apjomos, nemaz nerunājot par veikalā pirktiem produktiem. Tāpēc vari justies droši, ka šo limitu 10 - 15g fruktozes dienā, Tu noteikti sasniegsi, pat izslēdzot zemāk nosauktās produktu grupas. 

Svarīga definīcija: Ar vārdu cukurs, ja nav norādīts savādāk es domāju galda cukuru, kas ir 50% glikoze un 50% fruktoze. 

 • Izslēdz saldinātos dzērienus (tai skaitā tēju ar medu, kafiju ar cukuru, augļu sulas, gan mājās spiestās, gan veikalā pirktās). Visas limonādes, sporta dzērieni, sulas utt. ir bagātīgi fruktozes avoti, tie ne tikai paaugstina Tavu asinsspiedienu, bet stipri palielina 2. Tipa diabēta risku, aptaukojušās aknas risku, padara Tevi resnāku un izsalkušāku. 
 • Izslēdz saldumus no uztura - Konfektes, cepumi, vafeles, šokolādes, ievārījumi, kūkas, bulciņas u.c. Principā visu, kas satur bagātīgu klāstu ar pievienotu cukuru. 
 • Izslēdz no uztura saldinātās mērces (Salātu dressingi, kečups, BBQ mērce utt.) Visas šīs mērces ir bagātīgs cukura avots. 
 • Izslēdz no uztura kaltētus augļus - vai zināji, ka 100g svaigu aprikožu ir aptuveni 8g cukura, bet žāvētās aptuveni 60g cukura? Kā arī apēst 100g žāvētu aprikožu ir daudz vieglāk nekā 100g svaigu aprikožu. Tas pats attiecas uz plūmēm, datelēm, rozīnēm u.c. žāvētiem augļiem. Šie augļi NAV nekas labāks par Snickers batoniņu cukura apjomā. 
 • Izslēdz no uztura saldākos augļus un samazini pārējos - Visi augļi nav vienādi - samazinot banānu un vīnogu patēriņu jau tiks stipri samazināts fruktozes daudzums no augļiem. 
 • Neliec klāt nekam cukuru vai medu - Cukurs un medus ir teju identiski savā uzbūvē. Abi ir 50% fruktozes tīrā formā. Tāpēc ir labāk no tiem turēties pa gabalu. 
 • Izvairies no fruktozes saldinātājiem - Ir atsevišķi saldinātāji, kas gandrīz ekskluzīvi sastāv no fruktozes, tikai tāpēc, ka uz tā ir rakstīts SUGAR FREE nenozīmē, ka tajā nav fruktozes - esi uzmanīgs.

Sperot šos 7 soļus, Tu izslēgsi 90% no fruktozes savā uzturā un būsi ceļā uz labāku veselību. Neizslēdzot lielos fruktozes avotus no uztura (tai skaitā augļus) nav cerību sakārtot asinsspiedienu dabīgā veidā. Jo šis ir viens no lielākajiem faktoriem, kas ietekmē gandrīz visus citus apakšējos faktorus, kas ir cēloņi paaugstinātam asinsspiedienam. Darot jebko citu, netiekot galā ar šo soli, būtu mēģināt izsmelt ūdeni no laivas, kurā ir milzīgs caurums.  

Te Kārlis... manuprāt Tev šis varētu noderēt.

Vai gribi izmēģināt Keto ar labāko rezultātu? 

Pievienojies kursam "Keto Starts"

"Keto Starts" ir veidots, lai Tu varētu uzsākt Ketogēnu uzturu no pirmās dienas un nepieļautu tās kļūdas, ko pieļauj iesācēji bremzējot vai pilnībā apstādinot jebkādu progresu. 

Vai gribi izmēģināt ketogēno uzturu? Pievienojies kursam

"Keto starts"

"Keto Starts" ir veidots, lai Tu varētu uzsākt Ketogēnu uzturu no pirmās dienas un nepieļautu tās kļūdas, ko pieļauj iesācēji bremzējot vai pilnībā apstādinot savu progresu.

Veic nepieciešamās izmaiņas uzturā, lai samazinātu insulīna rezistenci


Līdzīgi kā fruktoze insulīna rezistence tiešā veidā nepaaugstina asinsspiedienu, bet tā rada perfektus apstākļus augstam asinsspiedienam. 


Paaugstināta insulīna koncentrācija asinīs veselīgiem cilvēkiem, no sākuma veidojas uztura rezultātā un ar laiku sāk veidoties insulīna rezistence, kas ir stāvoklis, kurā organisma šūnas paliek nejūtīgas pret insulīnu, kas liek organismam ražot papildu insulīnu paceļot kopējo insulīna līmeni un padarot situāciju vēl sliktāku.

Vairāk nekā 50% cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu ir arī paaugstināts insulīns. Turpretī mazāk kā 10% cilvēku ar normālu asinsspiedienu ir paaugstināts insulīns. [4]  


Uzlabojot jūtīgumu pret insulīnu uzlabojas arī asinsspiediens kā arī tiek apstādināta tālāka hipertensijas progresēšana. [5]. Jo insulīna rezistence ir viens no pamata cēloņiem progresējošam, augstam asinsspiedienam. 


Kā dabīgi uzlabot jūtīgumu pret insulīnu:


Lai uzlabotu jūtīgumu pret insulīnu, prātīgākais risinājums ir mēģināt normalizēt cirkulējošo insulīnu asinsritē un to var izdarīt, samazinot uzņemto ogļhidrātu daudzumu. Tāpēc ketogēnais uzturs ir viens no labākajiem veidiem, kā uzlabot jūtīgumu pret insulīnu, jo ogļhidrāti tiek samazināti līdz minimumam. 


Ēdot ketogēni, nepilna gada laikā 2. Tipa Diabētiķi Var uzlabot HOMA-IR (insulīna rezistences rādītāju) par 50% [5]. Cilvēki, kuri vēl nav iedzīvojušies 2. Tipa Diabētā manuprāt redzētu daudz lielāku uzlabojumu. 


Samazinot insulīna rezistenci, dramatiski tiek samazināts risks nonākt līdz 2TD diagnozei, kā arī iedzīvoties sirds un asinsvadu slimībās. Nemaz nerunājot par to, ka tiek uzlaboti gandrīz visi citi veselības marķieri. 


Ja gribi uzzināt vairāk par insulīna rezistenci, kā tā veidojas un kāda ir tās ietekme uz mūsu veselību vari apskatīt manu iepriekšējo rakstu.


Ir vairāki ar uzturu nesaistīti soļi, lai uzlabotu insulīna jūtīgumu: 

 • Vairāk  izgulies
 • Mazāk uztraucies
 • Vairāk sporto un fiziski kusties
 • Nesmēķē
 • Nelieto ikdienā alkoholu

Insulīna rezistence veidojas no hroniski paaugstināta insulīna, kas galvenokārt tiek stimulēts, ēdot ogļhidrātus. Kamēr netiks samazināts apēsto ogļhidrātu daudzums, vai netiks ierobežots maltīšu skaits, insulīna rezistenci ir neiespējami uzlabot. 

 • Ēd retāk - izvairies no našķošanās starp ēdienreizēm. Katrs našķis, pat veselīgs organismam ir maza maltīte
 • Pārtrauc ēst maizi (tai skaitā arī rupjmaizi, saldskābmaizi, pilngraudu maizi utt.)
 • Neēd miltu produktus (arī nesaldos)Nelieto uzturā makaronus (arī pilngraudu)
 • Nelieto uzturā ar cieti bagātos produktus (kartupeļus, kukurūzu, pupas un zirņus)
 • Nelieto uzturā rīsus (gan baltos, gan brūnos)
 • Samazini fruktozi (kas arī ir ogļhidrāts)

Samazini hronisko iekšējo iekaisumu


Iekaisums pats par sevi nav slikts. Tas ir veids, kā mūsu imūnsistēma cīnās ar tādiem iebrucējiem kā baktērijām, vīrusiem un nevēlamiem toksīniem. Taču hroniski iekaisis organisms var nodarīt lielus bojājumus veselībai ilgtermiņā. Hroniskam iekšējam iekasumam nav uzreiz redzamu, akūtu seku, taču, kamēr ķermenis atrodas šajā stāvoklī, imūnsistēma, kuras pienākums ir aizsargāt organismu, tam konstanti uzbrūk. Hroniska iekaisuma gadījumā katru sekundi tiek nodarīts bojājums pilnīgi visām ķermeņa šūnām. 


Rezultāts ir paaugstināts asinsspiediens, sāpīgas locītavas, psoriāze, artrīts utt. Katram šie vēlīnie simptomi var būt pilnīgi savādāki. Konstants iekaisums padara jebkuru veselības problēmu vēl sliktāku. 


Iekaisums liek reaģēt imūnsistēmai, kas liek asinsvadiem nedaudz piepampt, kas noved pie paaugstināta asinsspiediena, kas vēl vairāk bojā asinsvadu sienas, kas noved pie lielākā iekaisuma, un tā šis cikls turpinās. 

Ļoti daudzi, sadzīvē lietojamie produkti, īpaši lielos apjomos veicina šo iekšējo iekaisumu, tāpēc ir svarīgi pārtraukt tos lietot:  

 • Samazini uzturā cukurus (tai skaitā augļus, medu u.c. saldinātājus)
 • Samazini graudaugus, īpaši kviešu produktus.
 • Pārtrauc lietot augu eļļas (Rapšu eļļa, saulespuķu eļļa, zemesriekstu eļļa utt).
 • Samazini šķidros piena produktus
 • Samazini nakteņu dzimtas augus
 • Samazini pupas, zirņus, lēcas u.c. šādus produktus.

Iekšējo iekaisumu palīdzēs samazināt arī veselīgākas dzīvesveida izvēles:

 • Atmet smēķēšanu
 • Pārstāj lietot ikdienišķi alkoholu
 • Vairāk kusties
 • Vairāk izgulies

Uzņem pietiekamu daudzumu Magnija


Magnijs ir viena no tām minerālvielām, kura lielākajai daļai cilvēku organismā ir pārāk maz. Tas ir vitāli svarīgs organisma procesos un tam ir anti oksidatīvas un iekaisumu mazinošas īpašības. 


Pētījumi pierāda, ka uzņemot papildus 400mg magnija dienā, mēneša laikā ir iespējams samazināt sistolisko asinsspiedienu par aptuveni 2.00 mm/Hg un diastolisko par 1.78mm/Hg [6]. Jāņem vērā, ka tie ir vidējie rādījumi, kuri ir izveidoti, saliekot kopā 34 augsta līmeņa pētījumus par magnija ietekmi uz augstu asinsspiedienu. Atsevišķos pētījumos, lietojot papildus magniju sistolisko asinsspiedienu ir bijis iespējams samazināt par 12 mm/Hg un diastolisko par 8 mm/HG. 


Papildus magnija lietošana paaugstināta asinsspiediena gadījumā joprojām ir nedaudz strīdīgs temats, jo atsevišķos gadījumos magnijam var būt pretējs efekts, tas var paaugstināt asinsspiedienu. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, sekot līdzi saviem rādījumiem un novērot, vai papildus magnija lietošana dod vēlamo efektu, vai tieši pretēji. 


Secinājums: Pamēģini lietot papildus 400 mg magnija katru dienu un seko līdzi savam asinsspiedienam, lai novērotu tā ietekmi.  

Uzņem pietiekamu daudzumu kālija


Cilvēkam dienā ir nepieciešami aptuveni 4700 mg kālija. Lielākā daļa ikdienas uzturā neuzņem šo daudzumu. 


Kālija galvenās funkcijas ir: 

 • Palīdzēt regulēt šķidrumu organismā (kas neizbēgami ietekmē asinsspiedienu)
 • Palīdzēt nodrošināt veselīgu nervu sistēmu
 • Palīdzēt regulēt muskuļu darbību un sirds darbību

Pētījumā, kur dalībnieki uzņēma papildu kāliju ar uztura bagātinātājiem, vidējais dalībnieku asinsspiediens sākumā bija 151/93 mm/Hg pēc nedēļas papildu kālija uzņemšanas vidējais grupas asinsspiediens bija nokrities uz 138/88 mm/Hg 7 dienu laikā [7].   


Par cik ir nepieciešams uzņemt salīdzinoši lielus daudzumus kālija ikdienā, ir svarīgi censties uzņemt to no dabīgiem avotiem, piemēram: 

 • Lazdu rieksti
 • Valrieksti
 • Avokado
 • Briseles kāposti
 • Sēnes
 • Cukīni
 • Ķirbja sēklas
 • Spināti un citi zaļie dārzeņi
 • Savvaļā ķertas zivis (lasis, menca, siļķe, brētliņas utt.)
 • Dabīgi audzētā gaļā (galvenokārt cūkgaļa un liellopu gaļa)

Visi šie produkti satur vismaz 400mg kālija uz 100g produkta un palīdzēs uzņemt nepieciešamo dienas kālija devu, kā arī daudzus citus vitamīnus un minerālvielas.

Papildu faktori, kas var palīdzēt samazināt augstu asinsspiedienu


Neskaitot iepriekš pieminētās lietas, ir faktori, par kuriem ir dzirdēts jau simtiem reižu:


Samazini hronisko stresu: Stress nevienu nenogalina, stress bez pārtraukumiem (hronisks stress) gan.  Svarīgi ir atrast veidu, kā izlādēt stresu - sports, meditācijas, pastaigas, malkas skaldīšana, maisa dauzīšana - nav svarīgi. Galvenais, lai veids, kā tiek samazināts stress nerada lielāku kaitējumu. Piemēram daudzi uzskata smēķēšanu par lietu, kas palīdz nomierināties. 


#1 Smēķēšana noņem tikai to stresu, ko pati rada. 


#2 Smēķēšana nodara milzīgu kaitējumu organismam, pat ja tā palīdz noņemt stresu. 


Izvēlies veidus. kā relaksēties gudri.  Jāpatur prātā, ka ja ēšanas paradumi ir pilnīgā čupā - un veselības problēmas jau klauvē pie durvīm, hroniskais stress ir tikai ķirsītis uz šīs neveselīgās asinsspiediena kūkas. Nekāda atpūta nevarēs kompensēt sliktus ēšanas paradumus. 


Uzlabo miega kvalitāti: 7 - 8 stundas diennaktī ir minimums, kas ir nepieciešams, lai organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt. Ne vienmēr tam ir laika. Tāpēc ir svarīgi censties uzlabot miega kvalitāti un fokusēties uz lietām, ko var ietekmēt. 

 • Nelieto elektroniskās ierīces stundu pirms gulētiešanas
 • Guli pēc iespējas tumšākā telpā
 • Izmanto acu masku, ja nepieciešams
 • Nepavadi brīvo laiku istabā, kur guli, vai vismaz gultā kurā guli
 • Neēd 2 stundas pirms gulētiešanas

Visas šīs lietas palīdzēs uzlabot miega kvalitāti, pat ja nevari gulēt pilnas 8 stundas. 

Sāc ievērot ketogēnu uzturu, lai tiktu vaļā no paaugstināta asinsspiediena un medikamentiem


Uzsākot ketogēnu uzturu Tu parūpējies par visām iepriekš pieminētajām lietām, par to vispār nedomājot.

Ēdot ketogēnu uzturu:

 • Fruktoze tiek samazināta līdz pilnīgam minimumam
 • Tiek strauji uzlabots jūtīgums pret insulīnu
 • Ēdot ketogēni samazinās iekšējā iekaisuma marķieri
 • Tiek uzņemts pietiekami daudz magnija un kālija
 • Uzlabojas miega kvalitāte
 • Tiek zaudēts liekais svars
 • Tevi pavada sāta sajūta un nav jāskaita kalorijas

Sākumā jau pieminēju, ja cilvēkam tiek diagnosticēta primārā arteriālā hipertensija, jeb paaugstināts asinsspiediens bez konkrēta iemesla, tiek izrakstīti medikamenti un pieteikts, ka tie būs jālieto visu mūžu.
Pie klasiskā uztura (arī veselīgajām formām) tā arī būs, jo problēmas pamatā, ļoti iespējams, ir pārlieku lielais ogļhidrātu daudzums. 


Ketogēnais uzturs, iespējams, ir vienīgais uzturs, ar kuru izdosies atrisināt paaugstinātu asinsspiedienu. Tas izskaidrotu to, ka cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu uzsākot ketogēnu uzturu tas bieži atrisinās vēl, pirms tiek zaudēts liekais svars. 

Gribu Tevi iepazīstināt ar vienu no maniem klientiem un viņas pieredzi ar keto uzturu un paaugstinātu asinsspiedienu.


Biruta (69 gadi), viņas atsauksmi var izlasīt manā Facebook lapā. 

Biruta bija lietojusi medikamentus paaugstinātam asinsspiedienam visu mūžu. Viņa arī nebija ēdusi gaļu pēdējos 20 gadus un kopumā sekojusi "sabalansētam" uzturam. Pie manis viņa vērsās, jo gribēja zaudēt lieko svaru. Uzsākot pareizu ketogēno uzturu pēc aptuveni 3 nedēļām viņas ārsts viņai rekomendēja pārtraukt lietot medikamentus, jo asinsspiediens turējās normas robežā 120/80 bez medikamentiem. 

Pirms ketogēnā uztura, ja viņa nebūtu lietojusi zāles, viņas asinsspiediens būtu bijis 160/100 un augstāk. TIKAI 3 nedēļas pēc ketogēnā uztura uzsākšanas viņa varēja pārtraukt lietot zāles, kas savādāk būtu jālieto visu atlikušo mūžu. Viņas svars bija samazinājies tikai pavisam nedaudz, viņa nelietoja mazāk sāli un nesāka pēkšņi vairāk kustēties. 


Viņa sāka ēst ketogēno uzturu. 

Birutas stāsts nav izņēmums, cilvēki ar kuriem esmu strādājis personīgi vienmēr redz uzlabojumus savā asinsspiedienā salīdzinoši neilgā laikā. Citiem tas notiek nedēļas laikā, citiem ir jāpaciešas nedaudz ilgāk, bet bez izņēmuma, ikviens redz uzlabojumus - īpaši asinsspiedienā. 


Tas ir tāpēc, ka ketogēns uzturs palīdz atrisināt apakšējos cēloņus, kas noved pie paaugstināta asinsspiediena un citām veselības problēmām. 


Ja arī Tu gribi ņemt veselību savās rokās - un gribi aktīvi strādāt pie sava asinsspiediena uzlabošanas, tad ketogēns uzturs var palīdzēt to izdarīt.


Apskaties kā izskatās diena ketogēnajā uzturā.

Te Kārlis... manuprāt Tev šis varētu noderēt.

Vai gribi izmēģināt Keto ar labāko rezultātu? 

Pievienojies kursam "Keto Starts"

"Keto Starts" ir veidots, lai Tu varētu uzsākt Ketogēnu uzturu no pirmās dienas un nepieļautu tās kļūdas, ko pieļauj iesācēji bremzējot vai pilnībā apstādinot jebkādu progresu. 

Vai gribi izmēģināt ketogēno uzturu? Pievienojies kursam

"Keto starts"

"Keto Starts" ir veidots, lai Tu varētu uzsākt Ketogēnu uzturu no pirmās dienas un nepieļautu tās kļūdas, ko pieļauj iesācēji bremzējot vai pilnībā apstādinot savu progresu.

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Vai Tev patika raksts? Iegūsti papildus noderīgu info - seko man Facebook

Tev ir jautājums vai komentārs?