RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Keto Diēta - Ar taukiem pret taukiem!

Kategorijā: Keto Diēta

ketogens-uzturs-featured

 

Kas ir KETO diēta, un kāpēc tā ir vienīgā diēta par kuru Tev būtu jāzina!

Ja man ketogēns uzturs būtu jāpaskaidro vienā teikumā, tad tas izskatītos šādi: “Tauki nav tik slikti kā mums tiek stāstīts stāstīts, ēd cik gribi – zaudē svaru un nejūties izsalcis!” Izklausās pēc sapņu piepildījuma tiem, kas jau ilgi ir vēlējušies nomest svaru.

Šādus solījumus dod visas pārējās diētas un tas nekad tā īsti arī nav strādājis. Tomēr, lai gan vieglāk ir teikt KETO diēta, KETO vairāk ir ēšanas veids, manuprāt diētu vairāk asociē ar kaloriju ierobežošanu un cilvēku galvās parādās kaut kas šāds:

Starp citu, labajā pusē redzamā maltīte ir pilnīgi pieņemama un vēlama, ja ēd KETO uzturu!

 

Esmu dzīvs pierādījums tam, ka KETO strādā un tie labumi, kas tiek solīti tiek arī piegādāti, protams, ka visam ir arī sava cena, ir lietas no kurām jāatsakās, bet es gandrīz garantēju, tiklīdz Tu adaptēsies ketogēnam uzturam, Tev nemaz nebūs tāda sajūta, ka Tev kaut kas trūktu!

KETO ēšanā nav jābadojas! Tieši tāpēc, tā strādā tik labi un ir uzturama ilgtermiņā. Esmu paņēmis vēl vairāku cilvēku piemērus, kurus apskatīsim tālāk rakstā.

Šajā rakstā koncentrājamies uz “Kas” un “Kā” un ar laiku apskatīsim zinātnisko “Kāpēc”.

Izlasot šo rakstu Tev būs skaidri kādi soļi Tev jāsper, lai sāktu Keto diētu un ko sagaidīt pirmajās nedēļās, kā tikt galā ar “Keto drudzi” un kādus labumus sagaidīt, kad būs iestājusies Ketoze.

Pirms mēs apskatam dziļāk kas ir KETO no sākuma sapratīsim…

Kāpēc keto diēta jeb ketogēns uzturs strādā!

Atļāvos aizņemties sešas bildes no viena Keto foruma ar cilvēkiem, kas ir nopublicējuši savas Pirms un Pēc KETO bildes. Viņi visi ir izmantojuši KETO ēšanas veidu, lai zaudētu lieko tauku masu.

Tulkojot šī vīrieša teikto: pēc dažiem mēnešiem pat burkāni likās ļoti saldi.

No 98 KG uz 65 KG 8 mēnešu laikā. No cukura atkariībnieka līdz veselīgām ēdājam.

 

Pazaudēti 50 KG 9 mēnešu laikā ar KETO, atšķirība sejā ir manāma.

 

50 KG 7 mēnešos ēdot tikai KETO (Bez sporta).

 

Tā pati sieviete, kas redzama augstāk. Pievienoju šo bildi, jo gluži vienkārši augšējā bildē izskatās gandrīz kā divi dažādi cilvēki.

 

Turoties pie striktas KETO diētas, no 94 KG uz 74 KG divos mēnešos!

 

6 Mēneši 50 Kilogrami, Keto ēšanas veids.

Es arī gribētu uzsvērt, ka ēdot Keto Tu galvenokārt zaudē Taukus. Muskuļu masa paliek neskarta! (šī ir tā priekšrocība, kas nāk tikai ar Keto diētu)

Apskatot bildes ir skaidrs, ka mums nav jārunā par to vai tā strādā, bet gan kāpēc tā strādā!

Īsā atbilde: Hormonu dēļ!

Īsumā to vai uzņemtās barības vielas tiek uzglabātas taukos nosaka Insulīns. Kas ir hormons, kas atbildīgs par glikozes sadedzināšanu. Ja ķermenis signalizē, ka tam pietiek enerģijas, gan šūnās gan glikozes rezervēs Insulīns pārvērš glikozi tauku rezervēs.

Kamēr Tavās asinīs ir Insulīns tikmēr Tu nededzināsi taukus. (lai cik ļoti Tu arī sportotu).

Tur ir arī paslēpta patiesība par to kāpēc Tev gribas konstanti ēst!

Keto diēta palīdz drastiski samazināt Insulīna līmeni asinīs. Kas savukārt palīdz Tavam ķermenim ķerties klāt uzkrātajām tauku rezervēm. Jo kamēr pārāk liels daudzums Insulīns būs Tavās asinīs Tavs ķermenis neķersies klāt savām tauku rezervēm.

Keto palīdz arī drastiski samazināt izsalkuma sajūtu, līdz ar to ir daudz vieglāk neēst vairāk nekā vajadzētu.  Šis ēšanas veids ir ilgtermiņa risinājums svara zaudēšanai un jaunā svara noturēšanai.

Kas ir KETO diēta?

Šobrīd visticamāk Tu uzņem lielāko daļu pārtikas no ogļhidrātiem (Kartupeļi, Griķi, Makaroni, Maize, Rīsi, dārzeņi, augļi) un būsim godīgi daudz… DAUDZ, cukura.

Papildus ogļhidrātiem Tu vēl piemet klāt nedaudz proteīnus (olbaltumvielas) – gaļas un piena produkti.

Un tad negribīgi uzņem nedaudz taukus (no tās pašas gaļas un piena produktiem) kā arī nedaudz eļļām un “veselīgās” opcijas riekstiem vai avokado.

Ja man būtu jāmin, tad es teiktu, ka tavs sadalījums ir sekojošs 70% Ogļhidrāti, 20% proteīni (olbaltumvielas) un 10% tauki.

KETO diētā Tu apmet šo proporciju kājām gaisā. 75% kaloriju nāktu no taukiem, 20% no proteīniem (olbaltumvielām) un 5% ogļhidrātiem.

BRĪDINĀJUMS! Šī ir pēdējā iespēja aizvērt šo lapu, jo tālākā informācija Tev atvērs acis uz iepriekš neredzētu pasauli. Šī informācija ir pretrunā ar to, ko stāsta daļa ārsti, “uztura speciālisti” un vispār pieejamās informācijas.

Sasodīts, es sāku izklausīties pēc tām “Zviedru diētu” vai “Ārsti ienīst šo vīrieti” reklāmām, vai tām, kas piemēslojušas lielos ziņu portālus.

Bet tā nav, Keto diēta (oficiāli) zinātniski ir pētīta jau no 1920 gada un kopumā, cikliski tā ir dzīvojuši  mūsu senči pirms lauksaimniecības attīstības.

Ja Tev rodas jautājums – “Ja tā ir tik laba, tad kāpēc tā nav zelta standarts, vai ēdiena piramīdas pamats”?

Ļoti labs jautājums, atbilde – jo Ancel Keys, ASV fiziologs, kurš “pētīja” tauku “kaitīgumu” uz cilvēka veselību bija veiksmīgāks ideju pārdevējs nekā viņa pretinieki. Panākot, ka viņa hipotēze (kas starp citu joprojām ir tikai hipotēze, kas nozīmē, ka tam nav zinātnisku apstiprināta), ka tauki palielina sirds un asinsvadu saslimšanu, tiek pieņemta kā zelta veselība standarts. Bet par to, citu reizi…

Ēdot keto, Tu samazini uzņemtos ogļhidrātus dienā cik vien iespējams. Ieteicamā dienas norma ir aptuveni 25g ogļhidrātu.

Galvenais KETO ēšanas mērķis ir panākt, ka Tavs organisms sāk ražot un pārtikt no Ketoniem. (Lūk kur arī nosaukums – KETO).

Ketoni veidojas tauku šūnu sadalīšanās procesā. Un lai gan nav Tava organisma primārais enerģijas avotas, tomēr tas ir labākais Tava ķermeņas enerģijas avots. Smadzenes pārtiekot no ketoniem strādā daudz labāk nekā no glikozes.

Ņemot vērā, ka ierobežojot ogļhidrātus, Tu principā neatstāj savam ķermenim citu izvēli kā izmantot taukus enerģijai, Tu pārvērt savu ķermeni par burtisku tauku dedzināšanas mašīnu!

Šāda izskatās aptuvena KETO ēdiena piramīda.

Kas pie velna ir Ketoni un Ketoze?

Tātad, Ketoni rodas brīdī, kad Tavs organisms sāk pārstrādāt taukus enerģijai ogļhidrātu (glikozes) vietā.

Mūsu organisms meklē mums visātrāk pieejamo barības vielu. Manuprāt labākā metafora, lai šo ideju paskaidrota ir šāda:

“Ogļhidrāti ir Tava nauda makā, tauki ir Tava nauda bankā. (Uz brīdi pieņemsim, ka internetbankas un bankas kartes neeksistē) un Tu esi Tavs organisms.

Tātad, pirmā lieta, ko Tu tērē ir skaidrā nauda Tavā makā, jo tā ir visvieglāk pieejama. Uz banku Tu dodies tikai brīžos, kad skaidrā nauda ir beigusies.

Ja Tu turpini sev dot skaidru naudu, tad Tev nav nepieciešamība doties uz banku, lai no turienes izņemtu naudu un Tu turpini dzīvot zaļi ik pa brīdim lieko naudu ieliekot bankā.

Tāpat ir arī ar ogļhidrātiem un taukiem. Ja Tu turpini dot sev ogļhidrātus, Tavs organisms turpinās pārtikt tikai no tiem un nemaz neķersies (un nevarēs ķerties) klāt Tauku rezervēm.

Jo pārstrādāt ogļhidrātus glikozē un lietot glikozi kā galveno enerģijas avotu ir daudz vienkāršāk nekā ķerties klāt tauku rezervēm.

Ketoni ir barības vielas ko Tavs organisms sāks ražot pēc tam, kad būs izsmelti visi glikozes resursi. (Atceries, glikoze ir tā viela, kas rodas pārstrādājot ogļhidrātus)

Ketoze ir stāvoklis, kad Tavs organisms ir pilnībā iemācījies pārtikt no ketoniem kā primāro barības vielu.

Galvenās KETO priekšrocības:

 1. Ātrākais veids kā zaudēt svaru nebadojoties! – Tavs ķermenis kā primāro enerģijas avotu izmantos taukus. Tas nozīmē gan caur ēdienu uzņemtos taukus, gan Tavas tauku rezerves. Tavam ķermenim būs vienalga. Tas būs burtiska tauku dedzināšanas mašīna. Ir pat zinātniski pētījumi, kas pierāda, ka Keto ir daudz efektīvāka diēta tauku masas zaudēšanai nekā citas zemu tauku – augstu ogļhidrātu diētas.
 2. Daudz mazāka ēstgriba; – Šis efekts galvenokārt tiek panākts samazinot cukura līmeni asinīs, kas samazina insulīnu. Kas savukārt ļauj Leptīnam ziņot smadzenēm, ka Tu esi paēdis.
 3. 2. Tipa diabēta risks samazinās teju līdz nullei – Diabēts ir slimība, kas rodas patērējot pārāk daudz cukura, nogriežot cukura padevi, Tu dod savam ķermenim iespēju atkopties un risks saslimt ar 2. Tipa Diabētu nokrīt ārkārtīgi zemu.
 4. Nav garastāvokļa svārstības, kad neesi paēdis; Tiek ārkārtīgi samazinātas asins cukura svārstības, kas ir atbildīgas par to plosošo izsalkuma sajūtu, kas savukārt parasti noved pie kašķīga garstāvokļa brīžos, kad neesi paēdis.
 5. Mentālās izturības pieaugums; Daudziem cilvēkiem, šis ir primārais mērķis pārejot uz keto diētu. Tavas smadzenes daudz labāk strādā uz ketoniem nekā uz glukozi. Tāpēc, Tu vari sagaidīt, daudz labākas fokusa spējas.
 6. Izsitumu un aknes samazināšanās; Ļoti bieži samazinot ogļhidrātus uzturā, krītas arī izsitumi gan uz sejas, gan citās vietās. Man personīgi bieži bija izsitumi uz muguras. Tie ir teju pazuduši.
 7. Pazūd cukura kārošanās! – Vienkārši vairs negribas cukuru. Tas galvenokārt tiek panākts, jo normalizējas insulīna līmenis asinīs. Pēc otrās nedēļas kopš es sāku, man cukurs kārojās ļoti minimāli.

Galvenie KETO trūkumi: 

 1. Jāpērk jauns apģērgs – Tiem, kuriem ir liekais svars un kuri pieturas pie KETO ilgāku laiku netaliks nekas cits kā iegādāties jaunu apģērbu, jo vecais vienkārši vairs nederēs.
Te Kārlis... manuprāt Tev šis varētu noderēt.
Nelauzi galvu  par to, kā sākt keto uzturu. Izmēģini Keto Diētas Programmu.
Programma ar ko mani klienti zaudē 7KG pirmajā mēnesī.
 • Jauna un garda keto ēdienkarte katru nedēļu
 • Keto receptes un nedēļas iepirkšanās saraksts iekļauts programmā
 • Iespēja uzdot jautājumus klientu portālā
Nelauzi galvu  par to, kā sākt keto uzturu. Izmēģini Keto Diētas Programmu.
Programma ar ko mani klienti zaudē 7KG pirmajā mēnesī.
 • Jauna un garda keto ēdienkarte katru nedēļu
 • Keto receptes un nedēļas iepirkšanās saraksts iekļauts programmā
 • Iespēja uzdot jautājumus klientu portālā

Ko es varu ēst, ja gribu izmēģināt KETO?

Svarīgākais ir atcerēties, ka mēs cenšamies turēt ogļhidrātus maksimāli zemu (zem 25g dienā) – tas nozīmē, ka ogļhidrāti tiešā veidā gandrīz netiek uzņemti nemaz.

Sākumā varbūt viss šķitīs nedaudz sarežģīti. Man pirmais gājiens uz veikalu aizņēma 2.5h. No tā nevajadzētu baidīties, nedēļas laikā Tu sapratīsi pilnīgi visu!

Sāksim ar sāpīgāko – ko Tu noteikti nevari ēst KETO laikā.

 • Maizi
 • Kartupeļus
 • Rīsus
 • Griķus
 • Auzu pārslas
 • Makaronus
 • CUKURU
 • Kviešu miltus
 • Pienu
 • Lielāko daļu augļus
 • Jebkādus saldumus!
 • Kukurūzas izstrādājumus (arī pārslas)
 • Limonādes (arī sporta dzērienus)
 • Augļu sulas
 • Alkohols (varbūt pavisam nedaudz)
 • Medu
 • Augļus

Ja Tev šobrīd rodas jautājums – “Tad ko es varu ēst?”, neuztraucies. Tas ir normāli. Joprojām ir pietiekami daudz opciju un lietu ko ēst. Galvenais ir visu nesarežģīt.

Tieši tāpēc es esmu šeit, lai padarītu Tavu dzīvi daudz vienkāršāku.

Kā arī vari apskatīties, kā izskatās diena ketogēnā uzturā spiežot šeit!

Pamata ēdieni keto diētā:

 • Avokado
 • Olas
 • Augsta tauku satura piena produkti
 • Gaļa
 • Dārzeņi (bet ne saknes)
 • Lapu kāposti
 • Ogas
 • Sēklas un rieksti
 • Dažādas eļļas (izvairies no augu eļļām)

Keto diētā ir tāds jēdziens kā Neto ogļhidrāti. Neto ogļhidrāti ir ogļhidrāti – šķiedrvielas.

Piemēram…

Sparģelī (100 gramos) ir 3.9 ogļhidrāti, bet tajā ir arī 2.1g škiedrvielu.

3.9 – 2.1 = 1.8 NETO Ogļhidrāti

Savos 25 gramos tu skaitītu tikai 1.8 gramus.

Ko sagaidīt, kad es sāku ēst Keto? Un kas ir Keto drudzis?

Tu visu mūžu esi dzīvojis uz ogļhidrātiem un kā mēs noskaidrojām, Tavs ķermenis mīl ogļhidrātus, tā pat kā apaļīgs un izlutināts, piecgadīgs bērns mīl saldumus!

Sagaidi, ka tas uzvedīsies tieši tā pat, kā piecgadīgais bērns, kad Tu tam atņemsi viņa prieku, tas kliegs, raudās, spārdīsies un vārtīsies pa zemi un Tu savā prātā būsi tas bezpalīdzīgais vecāks, kam izmisumā atliks tikai uz to noskatīties.

Tikai šoreiz Tev pār to nebūs nekādas autoritātes un Tu ar to būsi kopā 24/7!

No tā gan nevajadzētu pārlieku baidīties, jo ātrāk vai vēlāk šīs sajūtas pazudīs un ir vairākas lietas, ko Tu vari darīt, lai mazinātu “Keto drudža” simptomus.

Pirmā nedēļa ir visgrūtākā! Ir jācīnās gan ar fiziskiem simptomiem, gan ar viltīgām smadzeņu spēlītēm un attaisnojumiem, kāpēc būtu “OK” apēst kādu ogļhidrātu avotu.

Fiziskie simptomi ir tie, kas atkāpjas pirmie un pēc tam lēnām arī Tavs iekšējai dialogs sāk rimties un Tev kārojas aizvien mazāk cukurotu un ogļhidrātiem bagātu lietu.

Kopumā KETO adaptācijas process aizņem no 1 – 5 nedēļām. Bet realitātē visgrūtāks ir pirmās divas nedēļas, Tu vari sagaidīt:

 • Galvas sāpes;
 • Sliktu dūšu
 • Neskaidra domāšana/ apjukums
 • Miegainumu
 • Nogurumu
 • Nespēku
 • Grūtības aizmigt
 • Un ja neuzņemsi pietiekami daudz sāļus - Muskuļu krampjus.

Ir svarīgi saprast, ka Cukurs smadzenēs aktivizē tos pašus reģionus ko kokaīns. Tu principā centies atmest Kokaīnu (ir pierādīts, ka cukurs stimulē šos centrus spēcīgāk par kokaīnu). Tāpēc ir pilnīgi normāli, ka Tu izjutīsi “lomkas”!

Ne visi saskarsies ar šiem simptomiem, bet esi gatavs un zini, ka iznākot otrā pusē Tu jutīsies kā cits, labāks cilvēks.

Pirms Tu ļauj sev ieskaidrot, ka tas “nav” normāli un ogļhidrāti ir vitāli svarīga sastāvdaļa uzturā un ja Tu vēl nepaspēji šo dialogu uzsākt, tad tas noteikti parādītos adaptācijas procesā. Ļauj man pieminēt vienu svarīgu faktu – Ir uzturam vitāli tauki un vitāli proteīni, bet NAV neviena paša vitāli svarīga ogļhidrāta!

Tas nozīmē, ka Tu varētu izgriezt pilnīgi visus ogļhidrātus no sava uztura un būt pilnīgi vesels, bet ja Tu ko tādu izdarītu ar Taukiem vai Proteīniem, tad tas nebeigtos labi!

Ogļhidrāti, kas ātri pārvēršas cukuros darbojas līdzīgi kā Nikotīns. (Ne kaitīguma ziņā, bet sevis stiprinošā atkarības ciklā).

Nikotīns – Tev tas nav nepieciešams līdz Tu to pamēģini, Tu uzpīpē un jūties pacilāti. Tad nikotīna līmenis lēnām asinīs sāk kristies un pēc pāris stundām smadzenes Tev prasa Nikotīnu un brīdī, kad Tu to tām nedod Tu paliec īgns, kašķīgs nervozs, sāk sāpēt galva, jūties noguris utt.

Ogļhidrāti (piemēram cukurs) – Tev tas nav nepieciešams, līdz Tu to pamēģini. Tu apēd pāris končas un gluži tā pat kā Tavu smadzeņu pašsajūta, arī Tavs asins cukurs uzšaujas gaisā! Bet, ātrāk vai vēlāk tas sāk kristies un Tavas smadzenes pieprasa nākamo devu. Un ja Tu to nedabū Tu paliec īgns, kašķīgs, nervozs, Tev sāk sāpēt galva, jūtiies noguris utt.

Abos gadījumos Tu neizjustu negatīvos simptomus, ja Tu pirms tam nebūtu lietojis konkrēto lietu. Saproti, visus negatīvos simptomus, ko Tu izjutīsi izraisa tieši tā pati lieta, no kā Tu atsakies – Cukurs!

Ir vairākas lietas, ko Tu vari darīt, lai remdētu “KETO drudzi”.

 1. DZER DAUDZ ŪDENI – Brīdī, kad Tu pārtrauksi lietot ogļhidrātus, Tavs organisms sadedzinās visas glikozes rezerves. Glikoze ir arī tā viela, kas uztur Tavā organismā daudz šķidruma. Tiklīdz tā tiek sadedzināta, pazūd arī nepieciešamība turēt tik daudz ūdeni. (Tāpēc arī daudzi zaudē līdz pat 5 kg pirmajā nedēļā, bet tas ir tikai ūdens). Pirmajā nedēļā pastiprināti uzņem šķidrumu!
 2. LIETO DAUDZ SĀLI – Ūdenim pametot Tavu organismu, tas paņems līdzi daudz minerālvielas un sāļus. Tāpēc tos ir nepieciešams aizvietot. Galvenie būs – Kālijs, Magnijs un Nātrijs. Kāliju un Magniju vajadzēs nopirkt aptiekā, bet Nātriju Tu vari uzņemt vienkārši daudz lietojot parasto sāli! Kā arī, lietojot daudz sāli, Tu būsi vairāk izslāpis, kas neļaus Tev aizmirst par to, ka jādzer ūdens.
 3. DZER BULIJONU! – Buljonā ir nejēdzīgi daudz minerālvielas un sāļi. Tas 100% palīdzēs!
 4. ĒD VAIRĀK TAUKU – Nopietni, pirmās dienas palielini savu tauku daudzumu līdz pat 80% no visa ko Tu ēd. Liec sviestu klāt pilnīgi visam, ēd treknu gaļu. Gāz saldo krējumu klāt savai kafijai. Tu piespiedīsi savu ķermeni pārslēgties ātrāk uz taukiem!

Bet pats svarīgākais… dari ko darīdams… nelieto ogļhidrātus. Neej našķoties! Jā, tā maizes šķēle paildzinās Tavas ciešanas, tas persiks liks Tev mocīties ilgāk un tā konča liks Tev sākt šaubīties!

Pārejas periodā turies pa gabalu no visiem ogļhidrātiem, tie ieraus Tevi negantā ciklā no kura Tu nekad netiksi ārā un Tu padosies pirms būsi sācis.

Es necenšos apgalvot, ka uzsākt KETO ir viegli, bet, ja Tev izdosies un Tu izturēsi, Tu vienkārši vienā dienā pamodīsies un jutīsies kā no jauna piedzimis!

Tu varēsi bez jebkādām problēmām:

 • Viegli zaudēt lieko tauku masu konstanti nebadojoties.
 • No rītiem pamosties ar kaudzi enerģijas
 • Uzturēt normālu svaru
 • Neizjust bada sajūtu
 • Nenašķoties (jo vienkārši negribēsies)
 • Izskatīties un vienkārši sajusties satriecoši!

Vai KETO samazinās manas fiziskās spējas?

Īstermiņā pavisam noteikti. Sagaidi, ka īpaši pirmajā nedēļā un visticamāk arī otrajā nedēļā zālē vairs nevarēsi izdarīt tās pašas lietas, ko varēji pirms sāki, bet viss atgriezīsies atpakaļ tādā pašā līmenī, vai pat iespējams labākā aptuveni pēc 2 – 3 nedēļām!.

Ir veikti neskaitāmi pētījumi, kas pierāda, ka KETO diēta neatstāj negatīvu iespaidu uz fizisko slodzi, tā bieži vien uzlabo to sportistu rādījumus.

Vienīgā situācija, kur KETO diēta varētu ietekmēt veiktspēju ir, piemēram, sprints. Sporta veidi, kur ir nepieciešams eksplozīvs spēks. Kur ķermenis tiek ielikts ārkārtīgi lielā slodzē uz pavisam īsu laiku. Viens no veidiem kā tikt galā ar šo problēmu ir aptuveni 30 minūtes pirms šīs darbības veikšanas apēst 20 – 30 gramus ogļhidrātus.

Parunāsim par finansiālo pusi.

Man personīgi pašā sākumā šķita, ka KETO sanāk ļoti dārgi. Ja pavisam godīgi, tīri skatoties uz pārtikas čekiem, mani tēriņi noteikti palielinājās.

BET, tie pilnībā izgaisa uz našķiem un par 90% samazinājās uz alkoholu.

Kopsummā, man jāsaka, ka es šobrīd tērēju tik pat, cik es tērēju pirms tam, ja runājam par lietām, kas tiek ēstas vai dzertas!

Labs veids kā ietaupīt ir pirkt vairumā produktus ko ir iespējams uzglabāt ilgu laiku (piemēram saldēt) brīžos kad ir atlaides.

Ja pirksi visu uz atlaidēm un vairumā, tad mēneša griezumā vari ietaupīt diezgan daudz!

Savelkot visu kopā…

Keto vairāk ir dzīvesveida maiņa ne diēta. Tas noteikti nav “ātrais” risinājums, bet ja Tu esi šeit, Tu noteikti jau zini, ka “ātrie” risinājumi parasti nestrādā un pat, ja strādā, tad zaudētais svars tieši tik pat ātri atlec atpakaļ.

Sākuma stadijā Keto noteikti nav viegla, un pat vidus stadijā Keto noteikti nav viens no tiem vieglākajiem ēšanas veidiem, jo mums visiem ir sociālās dzīves un ir jāmāk pateikt “nē”, svētkos, kad visi cilā glāzītes un ēd kūkas, pīrādziņus un citas garšīgās lietas.

Papildus bonuss, ko novērosi ar Keto ir tas, ka Tev nostiprināsies gribasspēks un pašdisciplīna, jo bieži būs jāsaka “Nē”, kad daļa Tevis gribēs teikt “Jā”.

Bet par spīti visam Keto strādā un šis ēšanas veids strādā hormonālā līmenī, kas to arī padara tik ļoti efektīvu.  Kā arī jo ilgāk Tu to piekopsi, jo vieglāk kļūs.

Sākot šo ēšanas veidu manuprāt ir svarīgi “nedzīvot pasakās”, par to, ka tas būs ārkārtīgi viegli un nesagādās pilnīgi nekādas problēmas. Manuprāt ir jāskatās patiesībai acīs.

Pirmās divas nedēļas būs gan fiziski, gan mentāli smagas. Jo Tavs ķermenis burtiski vienlaicīgi cenšas tikt galā ar lomkām, kas radušās cukura deficīta dēļ, kā arī tas izstrādā “jaunu tehniku”, lai varētu pārstrādāt taukus enerģijā.

Tomēr, brīdī, kad Tu iziesi cauru šim grūtajam periodam, Tu jutīsies kā cits cilvēks, Tava domāšana būs skaidrāka, Tu būsi pilnāks enerģijas! Mainīsies attiecības ar ēdienu. Ēdiens būs degviela, lai baudītu dzīvi, nevis dzīves bauda. (Bet godīgi runājot, kad atradinies no cukura viss garšo DAUDZ labāk).

Kā pēdējo es gribēju pieminēt, ka ja Tu sāc ēst Keto, tas nebūt nenozīmē, ka Tu vairs nevari nekad ēst ogļhidrātus. Visu ar prātu! Ja Tuvojas ziemassvētki un Tev ļoti gribas, tad protams, ka vari ēst ko gribi. Tikai atceries, ar prātu un brīdī, kad atkal sāksi lietot cukuru, būs atkal jāiet cauri adaptācijas periodam, vairs gan ne tik grūtam. Ja būsi nošmaucis nedēļas nogali.

Keto diēta ir ilgtermiņa risinājums svara un veselības uzturēšanā.

Te Kārlis... manuprāt Tev šis varētu noderēt.
Nelauzi galvu  par to, kā sākt keto uzturu. Izmēģini Keto Diētas Programmu.
Programma ar ko mani klienti zaudē 7KG pirmajā mēnesī.
 • Jauna un garda keto ēdienkarte katru nedēļu
 • Keto receptes un nedēļas iepirkšanās saraksts iekļauts programmā
 • Iespēja uzdot jautājumus klientu portālā
Nelauzi galvu  par to, kā sākt keto uzturu. Izmēģini Keto Diētas Programmu.
Programma ar ko mani klienti zaudē 7KG pirmajā mēnesī.
 • Jauna un garda keto ēdienkarte katru nedēļu
 • Keto receptes un nedēļas iepirkšanās saraksts iekļauts programmā
 • Iespēja uzdot jautājumus klientu portālā

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

Vai Tev patika raksts? Iegūsti papildus noderīgu info - seko man Facebook

7
Tev ir jautājums vai komentārs?

3 Comment threads
4 Thread replies
0 Sekotāji
 
Vis šokējošākais komentārs
Karstākā saruna
5 Komentāra autori
Einmed

Man likās, ka stipro alkaholu var trekterēt cik grib. Tas no ketozes neizmet, insulīna izdalīšanos neveicina.

Renc

Un ja stiprajam pielej Zero kolu?

Zinātnieks, kuram rūp pareizrakstība.

Kur ir atsauces uz... jebko, kas nav tikai tavs individuālais viedoklis?
Tu vari nosodīt uztura speciālistus, bet liela jēga nav, ja tavs vienīgais arguments ir "viņi jau tikai runā muļķības".ed,

Laura

Dzivoju ārpus Latvijas, un kur esmu es, Keto diēta ir daudziem zināma un kopumā paliek arvien populārāka. Arī tirgoni nesnauž un Health food veikalos parādās aizvien vairāk Keto produktu, piemēram Keto saldie, bez cukura. Personīgi pazīstu cilvēkus, kas ir uz Keto un viņi ir ļoti apmierināti ar šo izvēli. Lielāka atšķirība ko viņi ir pamanījusi ir prata skaidrība un uzlabota smadzeņu darbība, protams, arī nav vairs liekais svars. Tīmekli var sekot arī vairākiem ārstiem, kas par Keto runa un paraktuze, un arī stāsta par savu pieredzi, ka ir izārstējusies daudzus pacientus ar Keto diētu. Zinātniski pierādījumi ir un ir daudz,… Lasīt vairāk